Zepter Medolight Bioptron

Původní název Zest - Medolight

Zepter Medolight Bioptron a jeho léčivé účinky

Leták

Podrobnější informace

Přístroj Medolight je vytvořený pro nejefektivnější léčivé působení. Spojení vlnových délek spektra červeného a infračerveného světla s jeho pulzujícím dávkováním vytváří nejlepší podmínky pro léčbu, prevenci a rehabilitaci.

Nízkofrekvenční záření vysílané zařízením Medolight zajišťuje obnovu elektromagnetické rovnováhy, obecné posílení interakcí uvnitř organismu a také redukci impulzivní bolesti. Vysoká frekvence pak z druhé strany snižuje ostrou bolest a působí protizánětlivě.

S ohledem na mnohé klinické zkušenosti získané různými specialisty se Medoligt může používat :

 

  • k prevenci a léčení počátečních fází onemocnění a urychlení procesu rekonvalescence po prodělané nemoci
  • k nápravě a léčení poruch funkcí jednotlivých orgánů
  • k normalizaci činnosti regulačních systémů (centrální nervový, imunitní, systém orgánů s vnitřní sekrecí)
  • ke zmenšení stresu a přílišného napětí
  • ke zmenšení bolesti, nápravě mikrocirkulace a zmenšení otoků
  • k aktivaci lokálních protizánětlivých procesů
  • k aktivování enzymů, při tom dochází k vylučování oxidu dusnatého, který je aktivním účastníkem a regulátorem fungování kardiovaskulárního a nervového systému, a také procesů probíhajících v tkáních
  • ke zvýšení energie buněk potřebné pro životní procesy a obranné funkce
  • k tvorbě radiologické obrany (preventivně a po ozařování)
  • k prevenci proti vráskám a stárnoucí pleti, akne, uhry a mnoha nemocí kůže

Velmi efektivní je použití světla Medolight k léčení nemocí běžných, chronických nebo opakujících se. V mnoha případech se doporučuje používat světelnou terapii Medolight jako doplněk komplexní léčby.

 

Medolight je zařízení, které využívá inovační formu kontaktní interakce, která vyžaduje osvětlení objektu světlem ze vzdálenosti 0 - 5 mm. Světlo dosahuje na povrch kůže bez žádného zkreslení způsobeného např. elektromagnetickým smogem. Bezprostřední kontakt způsobuje nejúčinnější terapeutickou interakci na těch místech, které byly vystaveny působení světla, ale pozitivní následky je možné pozorovat v celém organismu.

Vynálezci přístroje Medolight zvolili světelné spektrum, které je nejúčinnější z hlediska terapeutických potřeb, neboli červené záření, které se blíží infračervenému. To dává nejlepší terapeutické a profylaktické efekty. Medolight využívá nejdůležitější, okem neviditelné mechanismy nápravy fungování tkání, neboli takové, jejichž činnost není pozorovatelná prostým okem. Světelné částice - fotony - pronikají osvětlenými tkáněmi, a tím rozběhnou celé série biochemických procesů, které jsou závislé na světle. Jestliže se elektromagnetické receptory (akupresurní body) nacházejí v exponované oblasti záření, aktivují se a terapeutické účinky se rozšiřují do všech orgánů, tkání a tělesných systémů. Pulzující světlo způsobuje přirozenější a více synchronizovanou činnost celého organismu.

Biologické výhody působení pulzujícího červeného a počátečního spektra infračerveného světla

V každé části těla, na kterou působí červené nebo infračervené světlo, se zvyšuje výroba oxidu dusnatého (NO), spouštějícího mnoho důležitých životních procesů. Životnost částic NO se počítá na sekundy, přesto je tento čas dostačující na jejich aktivaci. Vědci vkládají v NO a AFK stále víc nadějí při odhalování mnohých tajemství o fungování živých organizmů. Právě proto Nobelovu cenu v oblasti filosofie a medicíny získala v roce 1998 skupina výzkumných pracovníků (R. Furchgott, L. Ignarro, F. Murad), kteří odhalili důležitou roli částic NO při přenášení signálů v organizmu.

První fundamentální výzkumy v tomto směru ukázali, že ve sféře pulzujícího červeného a infračerveného světla (parametry Medolight) dochází k vylučování NO, a že se na tomto procesu podílejí erytrocyty.
Roztahování cévních stěn a uvolňování cévních křečí je nejdůležitějším efektem způsobeným NO. Preparáty, které obsahují nitroglycerin (Nitroglycerinum), pomáhají miliónům lidí trpících srdečními chorobami. Působení NO je podobné působení nitroglycerinu při křeči koronární artérie (bolest v oblasti srdce) - člověk přichází k sobě a bolest srdce ustupuje. Po odhalení účinků NO na organizmus se v zdravotnických kruzích začalo diskutovat o tom, že je zbytečné, nebo v některých případech i škodlivé užívat nitroglycerín, když si náš organizmus může vytvořit svůj vlastní. Např. vlivem pulzujícího červeného a infračerveného světla.

MEDOLIGHT - nový přístroj třetí generace, který léčí pomocí světla, využívající nejnovější pokroky vědy

Je důležité vědět, že diody použité v přístroji Medolight se zásadně liší od obyčejných žárovek (zářivek) a signalizačních diod, např.: - vlnovou délkou, protože vyzařují světlo s fyziologicky nejpodloženějším léčivým účinkem (červené světlo a počáteční spektrum infračerveného světla) a právě proto jsou nazvány "léčivé" - hustotou energie 1000x větší než signální diody, asi 250x větší než žárovky 100W a asi 6,4x větší než sluneční světlo - speciální konstrukcí a čočkou, která koncentruje paprsek světla a která umožňuje jeho usměrňování uvnitř prostorového úhlu cca 30° (obyčejné žárovky vyzařují světlo v úhlu 36°).

V přístroji Medolight je zabudováno 108 elektroluminescenčních diod, jejichž konstrukce se skládá z polovodičů galium-aluminium-arsenid. Tyto generují elektromagnetické vlny v spektru červeného a části spektra infračerveného světla. Právě tyto rozsahy jsou potřebné pro "zásobování" mitochondrií, syntézu NO a mnoho dalších funkcí závislých na světle. V přístroji Medolight je využitý nejnovější způsob působení světla založený na ozařování ze vzdálenosti 0-5mm. Veškerá energie se tak dostává do pokožky bez narušení vyvolanými blokováním vnějšími magnetickými poli a prostředím způsobujícím lámání vln. Přímí kontakt zabezpečuje nejúčinnější léčivé působení v místě, které je ozařované i v celém organizmu. Tvůrci Medolight vybrali nejefektivnější spektrum terapeutického záření, tím je červené a infračervené světlo, které má nejlepší léčivé a preventivní účinky.

Technická data

·  Kód výrobku Z4L

·  Název výrobku MEDOLIGHT od BIOPTRON – přístroj pro světelnou terapii

·  Použití Zdravotnický přístroj pro světelnou terapii

·  Hmotnost brutto [kg] 0.78

·  Hmotnost netto [kg] 0.51

·  Výrobce Zepter International Poland Sp. z o.o, 02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 37

·  Rozměr 130 x71 x 42 cm

·  Hustota výkonu 4mW/cm²

·  Vlnová délka Blízko infračerveného spektra 880+/-30 nm modrá 640+/- nm

·  Napětí Odpojitelná nabíječka

·  Nabíječka 230V/50 Hz / 5,4V +/- 10 %

·  Typ baterie Li-ION - 3,7 V, 1700 mAh

·  Doba nabíjení Cca 3 hodiny

·  Doba provozu Cca 60 min

·  Světelná energie za minutu Max 1,6 J/cm²

·  Vyrobeno v Polsku

·  Záruka 2 roky

·  Osvědčení / Prohlášení EN60601-1;EN60601-1-2;EN60825;93/42/EEC EN 60601-1:2006 Zdravotnické elektrické přístroje — Část 1: Všeobecné požadavky na základní bezpečnost a výkon, EN60601-1-2: 2007 Zdravotnické elektrické přístroje – elektromagnetická kompatibilita, EN60825-1:2007 Bezpečnost laserových zařízení. Klasifikace zařízení a požadavky; směrnice 93/42/EHS ze 14. června 1993 o lékařských přístrojích

 

Ceník dpravy a poštovného

Zasilky poštou jsou zasílány formou balíku do ruky.

Platba předem na účet - cena balíku 110,- Kč

Platba na dobírku - cena balíku 146,- Kč

Chcete získat poštovné ZDARMA!

Při nákupu nad 1500,- Kč je česká pošta zdarma!

Zasilky přes zasilkovna.cz.

Platba předem na účet - cena balíku 64,- Kč

Platba na dobírku  -  cena balíku  78,- Kč

Při nákupu nad 1000,- Kč je zasilkovna.cz zdarma!

.

Intra - Aktuality

 

Využijte slevu 20 % na Intru

Stále platí, že při objednávce nejméně 3 kusů Intry (již se slevou 20 %) a vyplněním registračního formuláře (zašleme emailem) získáte 20% slevu platnou 12 měsíců s možnost dalšího prodloužení.

Nejprodávanější
Google